98Blogs

جذابت ترین اخبار و مطالب از سرار اینترنت

هدف 98Blogs این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

question_answer کاشت ناخن

دلايل استفاده از کاشت ناخن


کاشت ناخن در مملکت ما رواج زيادي پيدا کرده است. کساني که به کاشت ناخن مبادرت مي ورزند هرکدام دلايلي براي انجام اين عمل دارند. نداشتن ناخن و زيباتر شدن ناخن ها، از جمله علت کاشت ناخن است. ولي اغلب کساني از اين طريق استفاده مي‌کنند که ناخن‌هاي طبيعي مستعدي براي رشد ندارند.


 


کاشت ناخن چيست


کاشت ناخن


 


خانم‌ها به انگيزه ها مختلفي

کاشت ناخن را انجام مي‌دهند؛ بعضي صرفا براي زيبايي و برخي ديگر به دليل مشکلات ناخن‌هايشان، بطور نمونه براي پوشاندن ناخن‌هايي که به گفته خودشان رنگ و روي زيبايي ندارند. به کارگيري اين ناخن ها براي افرادي که ناخن هاي ضعيف و شکننده دارند و در ضمن افرادي که خو به جويدن ناخن دارند بسيار مناسب است چون گير آنها مي‌شود. اين ناخن‌هاي مصنوعي در اندازه‌هاي گوناگون و در رنگ‌هاي طبيعي و متنوعي موجود مي‌باشند. براي عمل کاشت ناخن مي‌بايست موارد زيادي را رعايت کرد، افزار و مواد کاشت ناخن را شناخت و در صورت تصميم براي انجام، اين کار را زير عقيده کارآزمودگان اين انجام داد.


 


 


موارد کاشت ناخن


 


بصورت کلي کاشت ناخن لغايت حد امکان رهنمود نمي‌شود مگر در موراد ويژه مشابه کسانيکه ناخن‌هايشان داراي عيب و مشکلي باشد، يعني ناخن‌هايشان به طور ژنتيک داراي ايرادي باشد که نما نکوداشتن نداشته باشد. باز هم در چنين مواقعي اينکار به صورت دوره اي و با رعايت تمام نکات ايمني و بعد از آزمون کردن تمام موارد ايمني صورت مي‌پذيرد.


 


انواع شيوه کاشت ناخن


ناخن‌هاي مصنوعي را مي‌توان به 3 گروه بخش کرد:


 


ناخن هايي از جنس پلاستيک که در فروشگاه هاي لوازم آرايش و داروخانه ها عرضه مي شود (ناخن قالبي).


پودرهاي کاشت ناخن که روي ناخن طبيعي قرار مي گيرد (ناخن پودري).


ژل هاي UV که در حال حاضر يکتا از پرطرفدارترين شيوه هاي کاشت محسوب مي شود (ناخن ژله اي).


1. کاشت ناخن قالبي


کاشت ناخن قالبي


 


کاشت ناخن قالبي به نوعي بي کيفيت ترين نوع کاشت ناخن محسوب مي شود. در اين گونه کاشت ناخن، مواد کاشت را بر روي ناخن مصنوعي پيمان داده، سپس مواد ضد قارچ را روي ناخن‌هاي طبيعي پيمان مي‌دهند و در نهايت ناخن مصنوعي را روي ناخن طبيعي پيمان داده و براي مدتي آن‌ را خفگي مي‌دهند الي بخوبي به هم بچسبند. از آنجاي که اين نوع کاشت نياز به سوهان کشي ندارد پس از مدت اختصار به اصطلاح ناخن هوا مي‌گيرد.


 


کاشت ناخن قالبي براي چه کساني مناسب نيست؟


کاشت ناخن قالبي به افرادي که ناخن هاي پراکنده و يک شکل ندارند اصلاً رهنمود نمي شود. به انگيزه قالبي بودن اين گونه کاشت ناخن، بايد تمام ناخن هاي دو دست به يک شکل باشند، در غير اين چهره کاشت ناخن به شکل مرتبي سپريدن نخواهد شد. به علت ضخيم بودن اين گونه ناخن، پيشه از حالت طبيعي خود بيرون مي‌شود. کاشت ناخن قالبي را مي تاب روي انگشت هاي استاندارد کار کرد. نکته مهم اين است که احتمال هوا اخذ کاشت ناخن قالبي بيشتر است‌، ماندگاري کمتري دارد و در سنجش با روش‌هاي ديگر کاشت ناخن، مواد بيشتر مصرف ميشود.


 


 


 


 


 


 


2. کاشت ناخن پودري


کاشت ناخن پودري


 


کاشت ناخن پودري از لحاظ زيبايي و مقاومت رتبه اول را به خود اختصاص داده است. در کاشت ناخن پودري آغاز ناخن مصنوعي که همان تيپ است از اوايل ناخن طبيعي مي‌چسبد و به اندازه‌ دلخواه کوتاه مي‌شوند. سپس مواد به ضد قارچ و در نهايت به مواد کاشت آغشته مي‌شوند. بعد از سپريدن کار، ناخن ها به سوهان کاري ريزبين و فراوان احتياج دارند. به همين علت اين روش به افراديکه وقت و حوصله اين طريق را ندارند توصيه نمي شود زيرا کاشت ناخن پودري زياد زمان بر است.


 


3. کاشت ناخن ژله اي


کاشت ناخن ژله اي


 


مواد ژله‌اي به چهره حاضر قابل خريداري است. در کاشت ناخن ژله‌اي بعد از ضد قارچ مواد ژل را روي ناخن ها گذاشته سپس براي تسريع خشک شدن مواد دست در دستگاه UV پيمان مي‌دهند. طريق کاشت ناخن ژله‌اي با کاشت ناخن پودري احد است و تنها تفاوت در مواد باره بهره‌گيري آنهاست.


 


معايب و محاسن کاشت ناخن ژله اي


در اين طريق کاشت، ناخن طبيعي هيچ آسيبي نمي‌بيند زيرا زمانيکه ناخن رشد مي‌کند و فرد‌ نياز به ترميم پيدا مي‌کند به اين معني است که ناخن سالم است و رشدش متوقف نشده است. در برخي مواقع کاشت ناخن ژله‌اي براي کساني که عادت به جويدن ناخن دارند هم توصيه مي‌شود زيرا به علت بد مزگي مواد و کنده نشدن آن‌ها، اين عادت از سرشان مي افتد. چسب ناخن حساسيت‌زا نيست اما شدني است برخي به مواد کاشت ناخن حساسيت داشته باشند که در اين صورت پوست آن ها دچار اگزما شده و بايد هر چه تند تر ناخن‌هاي مصنوعي خود را بردارند.


 


 


4. کاشت ناخن ميکس


کاشت ناخن ميکس


 


همانطور که از اسمش معلوم است کاشت ناخن ميکس ترکيبي از دو گونه کاشت پودري و ژله اي است. در اين شيوه پس از ضد قارچ، کاشت پودري انجام مي‌شود. بعد از سوهان کشي فقط لايه اي از ژل را روي ناخن مي گذارند و آن را تو دستگاه UV خشک مي‌کنند.


 


ناخن ميکس محکم، قشنگ و نسبت به ساير روش‌هاي کاشت کمي گران‌تر است.


 


مقايسه گونه ها روش‌هاي کاشت ناخن


مقايسه انواع شيوه هاي کاشت‌ ناخن


 


روش کاشت پودري روشي است که در 80 درصد موارد انجام مي‌شود. همينطور روش کاشت ژله‌اي 15درصد و روش‌هاي کاشت‌ ديگر فقط 5 درصد بيننده دارند. طريق کاشت پودري، به نوعي شيوه کاشت والده است و اکثرا با کاشت‌هاي ساير ترکيب مي‌شود و دوام بيشتري دارد. البته دوام هر روش کاشتي به نحوه و نوع اجراي آن نيز وابستگي دارد. شيوه کاشت ژله‌اي ناخن شيوه کاشت زيبايي است که در مناطق شرجي دوام اکثريت دارد ولي اگر مواد کاشت ناخن دلخواه و مناسب باشد در هر هوايي لغايت يک ماه دوام مي‌آورد.  


 


علت ترک خوردن ناخن کاشته شده


مقايسه گونه ها روش هاي کاشت‌ ناخن


 


نتايج شيوه کاشت ژله‌اي معمولا در مکان‌هاي خشک ترک مي‌خورند.


در روش کاشت پودري اگر کمتر از کران معمول از مواد استفاده شده باشد امکان ترک خوردن هستي دارد.


سوهان‌کشي بيش از مرز يگانه از عوامل است که مايه ترک خوردن ناخن‌ها مي‌شود.


ممکن است به مرور زمان مواد مورد بهره‌گيري نازک شوند که اين باره هم مي‌تواند ناشي از مرغوب نبودن مواد پودر مورد بهره‌گيري باشد و يا قلموي‌ کار خوب به ليکوييد آغشته نشده که در پايان پودر به نکوداشتن خيس شده و جذب گوشماهي شود.


چه افرادي اصلاً نبايد کاشت ناخن اتمام دهند؟


يه کساني که بيماري‌هاي عفوني و يا قارچي دارند پيشنهاد مي‌شود لغايت کاشت ناخن را انجام ندهند زيرا با اين پيشه مايه ميشوند لغايت پيشرفت بيماريشان از چشم بعيد بماند.


 


نکات ايمني بعد از کاشت ناخن


نکات ايمني بعد از کاشت ناخن


 


با اجسام آلوده تماس نداشته باشيد


مراقبت کنيد لغايت به ناخن‌هاي‌تان ضربه‌اي وارد نشود


در کارهاي روزمره اثناء استفاده از مواد شوينده و آب لغايت حتماً امکان از دستکش استفاده کنيد


از کار با مواد شيميايي و حلال بدون دستکش پرهيز کنيد


حضور در آب استخر و حوضچه‌هاي عمومي مي‌تواند مايه تشديد امکان بروز بيماري‌هاي قارچي در منطقه ناخن‌هاي کاشته شده شود.


آلرژي و حساسيت


حساسيت و آلرژي به کاشت ناخن


 


هيچ تفاوتي در گونه کاشت هستي ندارد تنها شدني است اندازه حساسيت‌ها به مواد در افراد متفاوت باشد که در اين‌ صورت آن مواردي که کمتر حساسيت‌ زاست ارجحيت دارند.


 


خطرات کاشت ناخن پا


کاشت ناخن پا


 


از نگاه کلي تفاوت خاصي هستي ندارد ولي ناخن‌ها‌ي پا به دليل اينکه در اغلب روز در يک فضاي بسته هستند، آسيب‌پذيرترند. رعايت بهداشت ناخن پا هم از ناخن دست دشوارتر است و به همين علت کاشت ناخن در پا مي‌تواند خطرناک‌تر باشد.


 


پيشگيري


کاشت ناخن پا


 


راه‌هاي شفا وابستگي به نوع آسيبي دارد که به ناخن‌ها وارد مي‌شود. اگر ناخن‌ها عفونت کنند با آنتي‌بيوتيک‌ها و موارد لازم بهبود چهره مي‌گيرد. اگر جرم به هستي بيايد، بايد جرم‌ها برداشته شوند. در باره متمايز شدن ناخن از سطح هم بهبود به اين‌ چهره است که ناخن بايد از جا در آورده شود. اگر در مراحل اوليه، درمان چهره گيرد ناخن مجدد رشد خواهد کرد اما اگر زمان زيادي ماضي باشد پايين ناخن پوسته‌هايي ساختن مي‌شود که ساير مانع از چسبيده شدن ناخن به پوست مي‌شود. اما شرط عقل اين است که پيش از بروز دشوار به فکر پيشگيري باشيد.


 


عوارض کاشت ناخن


معايب و محاسن کاشت


 


افزايش جذب مواد شيميايي با نازک شدن لايه سطحي روي ناخن


براي پيمان دادن ناخن مصنوعي با سپريدن  کاشت بايد روي ناخن طبيعي را با سوهان هاي برقي خاص صاف و ريز کنند. اين کار سبب نازک شدن لايه سطحي ناخن و ضعيف و آسيب پذير شدن آن مي شود. در اين شرايط زماني که مواد شيميايي ناخن مصنوعي روي سطح نازک ناخن قرار مي گيرد، بردباري جذب اين مواد سمي از روي سطح ناخن و پوست بالا مي رود.


 


افزايش احتمال جدا شدن ناخن از بستر


کاشت ناخن در شرايطي که به اخص فرد سعي مي کند از ناخن بلند خود استفاده هاي نادرستي مشابه بسط دادن در قوطي و. داشته باشد، مي تواند مشکل ساز شود و زمينه را براي جدا شدن لايه سطحي ناخن از بستر فراهم کند. هرچه ناخن کاشته شده بلندتر باشد، شايستن بلندشدن ناخن از يستر بيشتر مي شود.


 


مسموميت و افزايش شايستن ابتلا به سرطان ريه


شايد اين جستار باورکردني نباشد، اما تحقيقات علمي تغيير ناپذير کرده گازهاي سمي موادي که براي کاشت ناخن بهره‌گيري مي شود مي تواند سبب مسموميت آرايشگر و حتي مشتري شود. اين گونه از مسموميت علائم شبيه مسموميت الکلي دارد که در موارد شديد با علايمي از آنگونه بروز اختلالات رواني، خوني، کبدي، قلبي- عروقي و تنفسي همراه است. مواجهه طولاني مدت آرايشگران با اين بخارهاي زهري مي تواند زمينه ساز آسم و حتي سرطان ريه باشد.


 


افزايش احتمال ابتلا به اگزما


استفاده از محصولات کاشت ناخن و چسب هاي ناخن هاي مصنوعي مي تواند زمينه ساز بروز اگزماي تماسي باشد. اين گونه اگزما شدني است در بيشتر موارد نوک انگشتان يا هر ناحيه ديگري که با ناخن مصنوعي در تماس باشد، مثل چشم ها و لب ها را درگير کند. معمولا اگزماي تماسي ناشي از اين ترکيبات 48 الي 96 ساعت پس از کاشت ناخن با علائمي مثل سرخي پوست و پسمان ها خارش دارد و تاول بروز مي کند. البته لاک ناخن هم مي تواند مسبب اين قضيه باشد و بايد به اين جستار پروا کرد.


 


قارچ ناخن پس از کاشت


در بعضي خانم ها به پيگيري کاشت، ناخن زرد، قهوه اي و بعد سبز مي شود. انگيزه اين مساله رشد و تکثير قارچ هاي ميکروسکوپي است که از کراتين تغذيه مي کنند. کراتين دسته مشکل ناخن است، اما به پيگيري کاشت مرتب ناخن و استفاده از چسب کراتين نازک و ضعيف مي شود و پايداري خود را در برابر قارچ ها از دست مي دهد. عفونت قارچي ناخن به شدت واگيردار است و از يک نقطه از بدن به سرعت منتقل مي شود و مي تواند پوست مو را هم درگير کند. حتي اين شايستن وجود دارد که اين عفونت نزديکان فرد را هم درگير کند. حتي اين بردباري هستي دارد که اين عفونت خويشان فرد را هم درگير کند. درمان عفونت قارچي مشکل و طولاني مدت است. شفا ها دربرگيرنده چند بخش است و نزديک ماه طول مي کشد.


 


افزايش شايستن عفونت باکتريايي


عفونت باکتريايي هم مي تواند ذيل ناخن مصنوعي رشد کند. رنگ اين گونه عفونت سبز است و پايين ناخن هاي طبيعي بلند هم ممکن بروز کند، اما با نفوذ آب داخل ناخن مصنوعي شکيبيدن آن بالاتر مي رود.


 


آيا مواد کاشت ناخن سرطان زاست؟


چندي پيش دو مثال سرطان پوست در انگليس گزارش شد که دقيقا پيوسته با کاشت ناخن بود. متخصصان انگيزه اين جستار را به کارگيري اشعه UV براي سفت کردن پودر ژلي روي ناخن اعلام کردند. 


 


يکي از مبتلايان که در سلامت کامل به راز مي برده، به دنبال 8 جلسه ترميم کاشت ناخن در طول يک سال و تن دوم که 7 سال اجل است، پس از 360 جلسه دچار شده است. گرچه متخصصان سرطان شناسي هنوز هم نمي توانند بي گمان ارتباطي بين کاشت ناخن و سرطان اعلام کنند، ولي رهنمود مي کنند تمام کساني که کاشت ناخن انجام مي دهند، مرتب زير عقيده متخصص پوست باشند تا با بروز هر نوع علامت مشکوک آن را بررسي کنند.


 


يک عارضه نادر؛ خطر مرگ!


از جمله عوارض نادر کاشت ناخن مرگ است که آن هم به پيگيري شدت يافتن عفونت باکتريايي رخ مي دهد.


 


ناخن مصنوعي زيبايي مي آورد؟


هدف اغلب خانم هايي که کاشت ناخن انجام مي دهند، زيباتر شدن دستانشان است، اما حقيقت اين است که به پيگيري کاشت ناخن سطح ناخن به تدريج نازک مي شود و به محض برداشتن ناخن مصنوعي برخي مواقع ناخن به قدري آفت ديده که کمينه 4 ماه طول مي کشد لغايت به حالت طبيعي برگردد. برخي خانم ها تحمل گذر اين سررسيد را ندارند و ناخن هايشان در سنجش با پيش بدتر شده فلذا دوباره چرخه معيوب کاشت ناخن را انجام مي دهند؛ کاري که به شدت مي تواند به سلامت عمومي فرد لطمه بزند.


 


اگر با وجود تمام مشکلاتي که ذکر شد کماکان مايل هستيد کاشت ناخن سپريدن دهيد حتما براي اين پيشه به آرايشگاه و کسان کارآزموده مراجعه کنيد و به اين سوژه پروا داشته باشيد که ناخن شغل حتما از مايع ضدقارچ و مواد مرغوب استفاده کند.


 


کاشت ناخن از عقيده شرعي


کاشت ناخن از عقيده شرعي


 


کاشت ناخن در مملکت رواج پيدا کرده است. کساني که به اين پيشه مبادرت مي ورزند هرکدام دلايلي براي انجام اين عمل دارند. نداشتن ناخن و زيباتر شدن آن، از آنگونه اين انگيزه ها است.


 


نظر مراجع درباره کاشت ناخن مصنوعي


براي عده اي از بانوان که در کاشتن ناخن ترديد دارند، سوالاتي نظير صحيح بودن غسل و وضو و هم چنين صحت انجام اين عمل از نظر فقهي وجود دارد. در  زير، عقيده 5 بدن از مراجع عظام تقليد در اين باره را بخوانيد.


 


آيت الله اي


سوال:


 


1- کاشت ناخن مصنوعى براى بانوان چه حکمى دارد؟


 


2-اگر کسى ناخن مصنوعى بکارد، براى دست نماز و غسلش چه بايد بکند؟


 


پاسخ:


 


1- کاشت ناخن فى نفسه اشکال ندارد و با فرض صدق زينت، بايد از نامحرم پوشانده شود.


 


2- در صورت کاشت ناخن، براى وضو و شست و شو بايد راهبند ـ ولو با صرف هزينه شدني ـ برطرف گردد و چنانچه مي‌داند امکان برطرف‌کردن آن نيست و يا رفع آن با مشقّت غير قابل تحمّل به اتفاق بوده و يا ضرر قابل توجهى دارد، در وقت صلوة بايد دست نماز يا غسل را اتمام دهد سپس مبادرت به اين کار کند و دست نماز و غسل‌هاى بعدى را بايد به‌صورت جبيره انجام دهد(يعنى با دست نمدار مانع را مسح نمايد)؛ ولي در صورتى که امکان برطرف کردن آن ـ ولو در روز‌هاي پس ـ باشد و برطرف نکند، وضو و غسل جبيره تباه خواهد بود.


 


آيت الله مکارم شيرازي


سوال:


 


لطفا بفرماييد کاشت ناخن بدست بانوان چه حکمي دارد و آيا ميتوان با اين گونه ناخن وضو گرفت و غسل کرد و نماز خواند ؟


 


پاسخ:


 


در صورتي که ضرورتي براي اين پيشه نباشد آن را ترک کنند، و چنانچه ضرورتي وجود داشته باشد و امکان جداسازي ناخن هاي مصنوعي به هنگام غسل و وضو نباشد، با آن دست نماز و غسل جبيره اي مي گيرند.


 


آيت الله صافي گلپايگاني


سوال:


 


کاشتن ناخن براي ن چه حکمي دارد؟


پاسخ:


 


کاشتن ناخن به صورتي که براي دست نماز و شست و شو نتوانند آن را بردارند اشکال دارد اما در صورتي که شخصي مرتکب اين عمل شده باشد، در چهره امکان، ناخن مصنوعي را بردارد و وضو و شست و شو به نحو معمول سپريدن شود و در چهره عدم امکان برداشتن ناخن، با همان حال دست نماز و غسل به عنوان جبيره انجام شود و احتياطاً تيمّم هم کند.


 


آيت الله سيستاني


سوال:


 


برخي خانمها ناخنهايشان را به قصد آرايش از مرز طبيعي بلندتر مي کنند و چون برخي مواقع اوقات آنها مي شکنند طبيبان روکشي تجويز مي کنند که لغايت پاسي از روز روي ناخنها مي ماند و با دانش به اين که آن روکش و يا لاک و "مانکور" مانع از رسيدن آب به هنگام شست و شو و دست نماز به ناخنهاست آيا بهره‌گيري خانمها از چنان روکش، لاک و يا مانکور جايز است و دست نماز و غسل با آن چطور است؟


 


پاسخ:


 


غسل و وضو با چنان چيزي که مانع از وصول آب مي شود صحيح نيست و ناگزير بايد آنها را براي انجام غسل و وضوي صحيح زايل و منزه کرد و هدف آرايش، مجوّز چنان کاري نمي شود.


 


آيت الله بهجت


سوال:


 


1- حکم شرعى کاشتن ناخن مصنوعى را بيان فرماييد.


 


2- در هر حال اگر کسى ناخن مصنوعى بکارد، وظيفه اش در دست نماز و شست و شو چيست؟


 


پاسخ:


 


1- شخصى که اصلاً ناخن ندارد و مى خواهد ناخن مصنوعى بکارد، آن ناخن جزو بدن او نمى شود، چون رشد و نموّ ندارد و از اوّل اين کاشتن جايز نيست، چون اضطرار ندارد.


 


2- در وضو و شست و شو خرده پيدا مى شود و در درون وقت نماز، ضايع نمودن فرمايش واجب محسوب مى شود و قبل از وقت نماز هم خلاف پايش است؛ ولى اگر اين کار را کرد و اثناء دست نماز يا غسل امکان بيرون آوردنِ آن نبود، بايد در مسح و شست و شو عمل به جبيره کند.


 


برداشتن ناخن کاشته شده


برداشتن ناخن کاشته شده


 


گاهي اوقات از مدل کاشت ناخن خود خوشنود نبوده و يا به طور همه از کاشتن ناخن پشيمان شده‌ايم.


 


پاک کردن کاشت ناخن


اين ايام داشتن ناخن هاي بلند و لاک زده، به احد از سرگرمي هاي بانوان تبديل شده است و آن ها سعي مي کنند با کاشت ناخن، مانيکور کردن و لاک هاي فانتزي، به ناخن هاي قشنگ و خواستني برسند.


 


گاهي شاهد آن هستيم که کاربرد طولاني مدت از ناخن مصنوعي مي تواند براي کسان دشوار ساز شود و بقايايي از اين مواد (ناخن مصنوعي) در تو ناخن طبيعي نفوذ کرده و با تغيير رنگ ناخن، خويش را نشان دهند که در جريان آن، اين عارضه براي بستر و چين هاي اطراف ناخن نيز پيشامد شده و آن ها را متورم، زخمي، قرمز و خارش دار مي کند به نحوي که ناخن از بسترش متمايز شده و محيطي مستعد عفونت هاي مزمن با نام "پارانيکيا" برپايي مي کند که زياد دردناک و مزمن است.


 


اگر از ناخنهاي کاشته تان خسته شده ايد نگران نباشيد چرا که احتمالاً انديشه کنيد لغايت ابد بايد با همين ناخنها کناره بياييد ولي اينطور نيست. به شما ياد خواهيم عدل چطور کاشت ناخنتان را از بين ببريد. 


 


1. مواد لازم : ساده ترين و در دسترس ترين ماده براي برداشتن کاشت ناخن استون 100 درصد است. اما مواد ديگري هم براي اين شغل در بازار موجود است. علاوه بر استون به سوهان ناخن و بافر و پوليش نيز دربايستن داريم.


 


2. ابتدا در ظرف مانيکور يا هر ظرف ديگري که بتوانيد دستتان را در آن پيمان دهيد اندکي استون بريزيد. دستتان را طوريکه تمام ناخنهايتان در ظرف قرار گيرد، داخل ظرف بکنيد و 6 الي 7 دقيقه نگه داريد.


سپس دستتان را خارج آورده و با کلينکس روي ناخنتان را تميز کنيد و دوباره دستتان را تو استون پيمان دهيد.


اين کار را لغايت چندين مرحله سپريدن دهيد لغايت زمانيکه اغلب مواد کاشت از روي ناخنتان پاک شود.


 


3. زمانيکه يک لايه نازک از مواد روي ناخن باقي ماند با استفاده از سوهان بقيه مواد را هم از بين ببريد و با بافر سطح ناخنتان را بکشيد و با پوليش ناخن را برق بياندازيد.

کلمات کلیدی: ناخن ,کاشت ,مي ,مواد ,هم ,ها ,کاشت ناخن ,ناخن مصنوعي ,که در ,مي شود ,دست نماز ,مواد کاشت ناخن ,کاشت ناخن پودري ,هم درگير کند ,را روي ناخن

clear_all آخرین مطالب این وبلاگ

clear_all آخرین ارسال ها

keyboard_arrow_up

فروشگاه اینترنتی فرش

خرید مستقیم فرش از کارخانه !!
تفاوت قیمت با فروشگاه های سطح شهر 30 الی 50%